Během výročí založení městské policie se také uskutečnilo ocenění vybraných strážníků. Medaile byly policistům udělovány za dlouholetou věrnost službě městu v řadách městské policie. K dnešnímu dni má sbor městských strážníků 22 členů.

„Jsem rád, že na území našeho města působí sbor strážníků, který patří mezi jedny z nejlepších v celém Ústeckém kraji i celé České republice. Svědčí o tom také ocenění, které městská policie za svou činnost získala v minulém roce,” řekl starosta Zdeněk Matouš během slavnostního předávání.

Výročí založení městské policie však není příležitostí pouze k bilancování toho, co se za 25 let její činnosti podařilo, ale také k plánování budoucích aktivit. „Náš rozvoj patří k prioritám města. V nejbližší době plánujeme rozšíření a modernizaci městského kamerového systému. V domech s pečovatelskou službou budou zřízena takzvaná tísňového tlačítka, kterým si senioři budou moci přivolat pomoc,” řekl ředitel krupské městské policie Jiří Petrák.

Krupští strážníci spolupracují i s dalšími městy a obcemi regionu a pokud je třeba, vzájemně si ve své činnosti pomáhají.

Strážníci se také účastní stáží u zdravotnické záchranné služby. Tyto stáže jsou výsledkem spolupráce Města Krupka, Městské policie Krupka a zapojení do projektu Ústeckého kraje „Chráníme to nejcennější”, jehož cílem je zlepšení dostupnosti včasné defibrilace pomocí automatizovaných externích defibrilátorů (AED), jejichž použití v rukou nezdravotníků může zvýšit šanci na přežití postiženého.

Městská policie Krupka svým příkladným a aktivním přístupem v poskytování první pomoci a resuscitace s využitím přístroje AED významně přispívá k záchraně lidských životů a zvyšuje šanci na přežití občanů a návštěvníků Krupky. V září loňského roku získala za tuto činnost Záslužnou medaili Ústeckého kraje za rok 2016, kterou uděluje Zastupitelstvo Ústeckého kraje.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.