Spíše bychom samozřejmě mohli říci občánků, protože ve městě byly přivítány ty nejmenší děti, které se narodily v minulých měsících. Prostory sálu byly zaplněny do posledního místa. Zájem byl dokonce tak velký, že se celý obřad musel rozdělit a konal se dvakrát.

Tentokrát se slavnostní okamžik týkal 19 dětí a jejich rodičů či prarodičů. „Jsem velice rád, že rodiče dětí mají zájem nejen o tuto slavnostní událost, ale především o založení rodiny a následné bydlení v Krupce," řekl po slavnostním přivítání nových občánků starosta města Zdeněk Matouš.

V Krupce je vítání občánků skutečnou tradicí, které se koná již více než 50 let. Někteří členové krupského komisního Sboru pro občanské záležitosti a rodinu, který vítání občánků organizuje, jsou skutečnými pamětníky. „Je krásné vidět, že v Krupce bydlí celé generace rodin, pro které je naše město skutečným domovem," doplnil starosta Matouš.

Krupka patří mezi města regionu, kde vítání občánků a další významné okamžiky jednotlivců i skupin považují za důležitou událost v životě obyvatel města. Všichni rodiče a občané, kteří mají zájem o slavnostní akt vítání občánků či realizaci jiné životní události, se mohou s důvěrou obrátit na městský úřad, kde jim pracovníci organizačního odboru a vnitřních věcí ochotně poskytnou potřebné informace.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.