„Po obnově, která trvala 15 měsíců, park získal novou tvář a je připraven pro mnohostranné využití všemi generacemi. K dispozici jsou 2 hřiště pro malé i větší děti, účelně vybavená jak pro hry a pobyt maminek s dětmi, tak i pro pohybové aktivity na lanové pyramidě a dalším vybavení,“ řekl během slavnostního otevření starosta Krupky Zdeněk Matouš.

Všichni návštěvníci parku tak mohou kromě laviček, travnatých ploch a stínu stromů využít moderní hřiště pro několik míčových sportů, a 5 cvičebních prvků pro seniory na procvičování a masáže. Ani majitelé psů nepřijdou zkrátka, neboť zde mají k venčení svých pejsků vymezený prostor.

V samém srdci parku je pak umístěná busta protinacistické odbojářky Herty Lindnerové, jejíž jméno park nese. Herta Lindnerová byla popravena v Berlíně-Plötzensee dne 29. března 1943 ve věku pouhých 23 let.

Pro obnovu a rekonstrukci parku byly především využity prostředky z Regionálního operačního programu Severozápad ve výši přes 13 miliónů korun a další finance poskytlo město Krupka ze svého rozpočtu v objemu 3 milióny korun. Obyvatelé a návštěvníci Krupky tak získali krásné místo pro pasivní i aktivní odpočinek.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.