Akce odstartovala v pátek 4. května v Kempu Jordán v Oparnu, kam odpoledne přijížděli vedoucí a děti. Večer byl dětem osvětlen plán následujících dní. Sobotní ráno nabídlo přednášky, které byly vedeny zábavnou a přátelskou formou. Děti se nejdříve naučily teorii a poté vše vyzkoušely v praxi. Teď se již umí správně zachovat při úrazových, ale i neúrazových stavech, dokáží poskytnout masáž srdce a zraněného transportovat.

Nezapomínalo se ani na zábavu, každý zpříjemnily soutěže a hry, děti měly každodenní možnost sportování na hřištích v areálu, kterou hojně využívaly.

Program vyvrcholil v pondělí v noci, kdy byl pro děti připraven záchranářský zásah. Organizátoři nechali děti usnout, namaskovali několik zranění, rozmístili se po areálu kempu a čekali na pomoc. Po probuzení byli malí zdravotníci vysláni do terénu. Všichni si vedli velmi dobře a vše bez problémů ošetřili.

V úterý děti obdržely průkazy mladého zdravotníka, akce skončila. Loučení bylo jako vždy dojemné a už teď se všichni těší na letní tábor v Maxově.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.