První dva dubnové týdny patří v Horních Beřkovicích neodmyslitelně multižánrovému kulturně charitativně vzdělávacímu festivalu Beřkovické jaro.

Ten letošní přinesl pacientům PNHoB koncerty dětí ze ZUŠ Roudnice nad Labem a ZŠ Budyně nad Ohří a na harmoniku zahrál jejich kamarád Petr M. Zúčastnili se prožitkové muzikoterapie a geografické přednášky o Thajsku. Každý festivalový den se pak promítal film dle jejich výběru. BJ 2019 zkrášlila také prodejní výstava šperků, bižuterie a šátků.

Večerní aktivity pak byly již tradičně přístupné i veřejnosti. A tak každý večer praskalo Multicentrum PNHoB ve švech.

Nejprve se publiku představil rocker Láďa Křížek se svým akustickým vystoupením. Toho vystřídal matador české country, Tomáš Linka, který letos slaví 50 muzikantských let na scéně. Druhý týden odstartovala oblíbená popová dvojice Slza, na kterou navázal neméně úspěšný Adam Mišík. Celý festival pak zakončilo divadelní představení Zamilovaný sukničkář, ve kterém excelovali Lukáš Vaculík, Filip Tomsa, Betka Stanková, Ivana Andrlová a další.

Celý festival pomohl kromě jiného k destigmatizaci psychiatrické péče a resocializaci pacientů, za což patří dík i partnerům festivalu, Fondu Ústeckého kraje, Statutárnímu městu Teplice, SČVK, Severočeským dolům, obcím Horní Beřkovice, Mšené Lázně, Cítov a Dušníky, společnosti Martin Růzha a dalším.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.