A právě z těchto důvodů bylo mužské příjmové oddělení přestěhováno do nově zrekonstruovaných zámeckých prostor. Oddělení je bezbariérové a poskytuje pacientům a personálu bezesporu komfortnější prostředí s bezpečnostními prvky. Je vybaveno novým nábytkem, moderním kamerovým systémem, bezpečnostními okny a sociálním zařízením s anti-vandalovými prvky v podobě nerezových toalet, umyvadel a nerozbitných zrcadel.

Dalším komfortem jsou oproti minulému oddělení menší ložnice pro méně pacientů. Pro zvládnutí akutních stavů je vybudována observace s vlastním bezpečnostním sociálním zařízením. Příbuzní pacientů jistě ocení novou návštěvní místnost, která v předchozích prostorách velmi chyběla.

Oddělení s kapacitou 30 lůžek, zajišťuje příjem pacientů ve věku 18 - 65 let z celého Ústeckého kraje a okresů Kladno, Mělník a Česká Lípa. Je to oddělení určené pro příjem akutních psychiatrických stavů, slouží především ke vstupní diagnostice a úvodním fázím léčby pacientů se středně těžkými a těžkými poruchami psychických funkcí.

Těžiště léčby spočívá ve zvládnutí akutního stavu především za pomoci farmakoterapie a podpůrné či edukační psychoterapie. V rámci režimu oddělení probíhají některé léčebné aktivity, jichž se pacienti mohou dle rozhodnutí ošetřujícího lékaře a svého zájmu zúčastňovat. Jedná se o skupinovou psychoterapii pod vedením psychologů, ergoterapii a další aktivity (návštěva kulturních a společenských akcí v Multicentru PNHoB) pod vedením sester.

Příjmové oddělení mužů se tak v novém kabátu snaží o naplňování cílů hornobeřkovické psychiatrické nemocnice, kterými jsou mimo jiné také kontinuální zvyšování kvality péče a zajištění bezpečí pacientů PNHoB.

Zmíněné oddělení bylo z technických důvodů více než 8 let uzavřené. Celkové náklady rekonstruovaného oddělení přesáhly 20 miliónů Kč. Více než polovinou přispěl dotačními zdroji zřizovatel – Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Většina nábytku oddělení byla zhotovena vlastními silami v truhlárně nemocnice, která trvale přispívá svojí výrobou a hlavně precizností ke zlepšení zázemí pro pacienty a personál. S ohledem na skutečnost, že celá rekonstrukce probíhala v památkově chráněném objektu, dozorovali stavbu průběžně i zástupci odboru památkové péče Městského úřadu Roudnice nad Labem.

Přes omezené provozní finanční zdroje nemocnice se podařilo v posledních dvou letech kompletně zrekonstruovat dvě oddělení a poslední třetí, v současné době rekonstruované, bude dokončeno v závěru letošního roku. Vedení nemocnice se tak daří naplňovat plán - co rok, to jedno zrekonstruované oddělení s lepším a bezpečnějším prostředím pro pacienty i personál.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.