Obsah aktivity bude upraven podle zájmu účastníků, měl by obsáhnout tato témata:

1. Výběr zařízení a programového vybavení (pevný PC, notebook, tablet, chytrý telefon – výhody, nevýhody, cenové relace; operační systémy – srovnání; programové vybavení zdarma)

2. Internet (možnosti připojení – technologie, provider; stránky státních organizací, registry)

3. Webhosting (návrh jednoduché webové stránky na Google nebo pomocí rozhraní webu jiné společnosti, např. redakční systém webnode)

4. Google dokumenty (vytvoření dokumentu – návrh formuláře – dotazník/objednávka; sdílení dokumentu – zveřejnění dotazníku/objednávky; vyplnění dotazníku/objednávky; prohlídka odpovědí a jejich vyhodnocení)

5. Google kalendář (sdílený kalendář, pozvánka na akci, úkoly, využití chytrého telefonu)

6. Cloudová úložiště (vysvětlení pojmu, nabízené možnosti, poplatky)

Jak již bylo výše uvedeno, aktivita je zdarma, avšak je nutná rezervace míst a to na multicentrum@pnhberkovice.cz. Předpokládaná délka trvání je od 9.00 do 14.00 hodin.

Multifunkční centrum v Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice, kde výše zmíněná akce bude probíhat, bylo vybudováno z původního Kostela Sv. Václava. Jedná se o moderní, multimediální vzdělávací a kulturní centrum, kde probíhají inscenace divadelních her, koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, projekce, přednášky, umělecké projekty a workshopy. Pořádání těchto akcí má za úkol bourat pomyslné bariéry mezi okolním světem a nemocnicí (dříve léčebnou), která si léta neprávem nesla cejch něčeho tajemného a negativního.

Krom této akce hornobeřkovické Multicentrum nabízí v lednu i celou řadu kulturních akcí, např. 20. ledna divadelní komedii Z louže pod okap (s Vladimírem Kratinou, Michaelou Dolinovou, Danou Homolovou a Filipem Tomsou) či 29. ledna večer starých trampských a filmových evergreenů v podání Jana-Matěje Raka a Františka Vlčka.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.