Velmi pevné místo si v kalendáři Podřipska vytvořily kulturně-vzdělávací aktivity pořádané v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Týdenní festivaly Beřkovické jaro a Beřkovický podzim lákají na pestrý program, který je primárně věnovaný pacientům tohoto zařízení, ale večerní aktivity jsou volně přístupné i veřejnosti.

Beřkovický podzim 2014 nabízí širokou škálu kulturních a vzdělávacích aktivit (divadelní a hudební představení, výstavy, dramaterapie, filmy, přednášky). Zároveň se též snaží o bourání bariér mezi okolním světem a psychiatrickou nemocnicí. Vzájemné působení těchto dvou rovin má přinést přátelskou a příjemnou atmosféru, kde si každý návštěvník najde své místo.

Hudba, divadlo či film napomáhají pacientům zachytit a pojmenovat vnitřně prožívaný chaos a posunout se na cestě k jeho porozumění a uzdravení. Kromě léčebné funkce přináší pořádání kulturních aktivit také zisk emoční a socializační. Navíc jsou uspokojeny fyzické, psychické, kognitivní, sociální a spirituální potřeby příjemců, což velmi pomáhá při navracení zdraví, prevenci nemoci a mentální hygieně.

13. října od 19.30 hodin zavítá do Horních Beřkovic Jitka Zelenková se sólovým recitálem, kde ji doprovází František Raba na kontrabas a Lev Rybalkin na klavír. Recitál je zaměřen na to nejlepší z repertoáru Jitky Zelenkové. 

14. října od 19.30 hodin vystoupí v Multicentru legendární country kapela Fešáci se svým programem Tam u nebeských bran. Uslyšíte nejznámější písně legendárních Fešáků i jejich bývalých členů M. Tučného, J. Šťáhlavského a P. Brümera. Hostem koncertu bude Míša Tučná, jediná dcera Michala Tučného.

15. října od 19.30 hodin na vás čeká koncert kapely Schodiště. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Avšak oblečená do pestrého kabátu. K hudbě neodmyslitelně patří i texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. 

16. října od 19.30 hodin bude na programu folk-rockový koncert známého herce a moderátora Aleše Hámy a jeho kapely Stigma kreténa. Koncert je doplněn vtipnými glosy a příběhy z natáčení Aleše Hámy.

17. října od 19.30 hodin vás čeká Divadelní společnost Artur s komedií - Můžu k Tobě? Děj situační komedie se odehrává v psychiatrické ordinaci doktora Flojda a v místním bistru před ordinací, které vede paní Kubíčková a jež slouží jako čekárna pro pacienty. Pomoc zde postupně hledají politik trpící stihomamem, promiskuitní nymfomanka, bývalý vrcholový hokejista, nedávný vítěz reality show, modelka a dealerka kreditních karet. Komedie přibližuje s humorem a ironií zamotané mezilidské vztahy a také psychické civilizační problémy, které jsou dnes pro některé z nás leckdy nepřekonatelnou překážkou.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.