Velmi pevné místo si v kulturním kalendáři Podřipska vytvořily kulturně-vzdělávací aktivity pořádané v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Týdenní festivaly Beřkovické jaro a Beřkovický podzim lákají na pestrý program, který je primárně věnovaný pacientům tohoto zařízení, ale večerní aktivity jsou volně přístupné i odborné a laické veřejnosti.

Beřkovické jaro nabízí širokou škálu kulturních a vzdělávacích aktivit (divadelní a hudební představení, výstavy, dramaterapie, filmy, přednášky). Zároveň se též snaží o bourání bariér mezi okolním světem a psychiatrickou nemocnicí. Vzájemné působení těchto dvou rovin má přinést přátelskou a příjemnou atmosféru, kde si každý návštěvník najde své místo.

Hudba, divadlo či film napomáhají pacientům zachytit a pojmenovat vnitřně prožívaný chaos a posunout se na cestě k jeho porozumění a uzdravení. Kromě léčebné funkce přináší pořádání kulturních aktivit - jako jsou (koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, projekce, přednášky, umělecké projekty a workshopy) - také zisk emoční (úleva od akutních tíživých symptomů) a socializační.

Program pro letošní ročník Beřkovického jara 2014:  

14. 4. 2014 od 19.30 hodin - Martin Písařík & Akustik (Velmi populární televizní a divadelní herec, dabér a moderátor Martin Písařík se svou kapelou Akustik. Repertoár kapely je rozmanitý, mísí v sobě prvky rocku, jazzu i současné populární hudby)    

15. 4. 2014 od 19.30 hodin - Yo Yo Band (Kdo by neznal populární českou kapelu Richarda Tesaříka tančící na vlnách reggae, jazzu, big beatu a popu. A jejich hity Jedem do Afriky, Kladno, Rybitví, Karviná, To mě láká nebo Kamila)  

16. 4. 2014 od 19.30 hodin - Robert Křesťan & Druhá tráva (Známý country a bluegrassový zpěvák Robert Křesťan a jeho kapela Druhá tráva, kterou založil po odchodu z Poutníků)    

17. 4. 2014 od 19.30 hodin - Marta Kubišová (Písničkový recitál trojnásobné Zlaté slavice, zpěvačky s velkým Z a dámy s velkým D, paní Marty Kubišové. 45 minut těch nejslavnějších písní - Nechte zvony znít, Dobrodružství s Bohem Panem, Ring-o-ding, Hej Jude, Magdalena, Modlitba a další - za klavírního doprovodu Karla Štolby a následná autogramiáda)    

18. 4. 2014 od 19.30 hodin - Divadelní společnost HÁTA uvádí anglickou komedii Ray & Michael Cooney - Tři bratři v nesnázích (Fraška plná humorných scén, ale i dramatických zvratů, ve které mladý manželský pár očekává příchod pracovnice Úřadu pro adopci dětí, avšak velké komplikace tomuto páru způsobí svými rádoby geniálními nápady právě dva bratři manžela. V hlavních rolích Martin Zounar a Adéla Gondíková)  

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.