Organizátoři tohoto úspěšného festivalu, Nadace historické a kulturní dědictví regionu Budyně nad Ohří, Město Budyně nad Ohří a MPZ Agency Roudnice nad Labem pro tento jubilejní ročník připravili vskutku velmi bohatý program.

Na nádvoří vodního hradu se začíná již v pátek 1. srpna v 18 hodin koncertem kapel Knezaplacení, Burizon a Lokálka a pokračuje tradičním Country bálem s kapelou Mašinka a tombolou. Zatancovat přijedou dětští tanečníci z T. O. Bílý zajíc a taneční skupina z DNS Čížkovice Lucarino Dance.

O občerstvení se postará mnoho stánků s různými pochutinami přímo v areálu hradu. V jeho zadní části si dokonce můžete postavit stan a přespat na místě.

Sobotní přehlídka začne již ve 12 hodin a představí se na ní jen ti, kteří se ve dvacetileté historii festivalu v Budyni již ukázali. Jedná se jen o zvučná jména jako jsou Stráníci, Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba, Sem Tam, K.T.O., Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, Pacifik, Rangers Band, Petr Kocman a PK Band, Jindra Kejak, Poutníci, Schovanky, Hop Trop, Cop a Taxmeni. Prvních 2000 návštěvníků sobotního festivalu obdrží dárek.

V neděli od 15 hodin představí kolekci společenských a svatebních šatů Svatební salón Rubín za doprovodu tanečního orchestru BONUS. Celý víkendový program ještě doprovází tradiční Budyňská pouť.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.