Děčín tuto akci organizovanou Mateřským centrem Rákosníček přivítá i tento rok v prostorách Společenského domu Střelnice, a to již od 15 hodin.

Závodit se bude ve třech hlavních kategoriích: závod maminek, závod tatínků a závod celé rodiny, kde je nutné, aby se při závodu 2 členové rodiny drželi za madlo kočárku současně. Závodit se bude i ve vedlejších kategoriích, které jsou určené dětem – závod dětí do 5 let na odrážedlech a závod dětí od 5 let v běhu.

Na každý závod bude dohlížet traťový rozhodčí, který bude kontrolovat styl chůze, na kterou je kladen důraz, jelikož je základem každé lekce programu Strollering, tedy outdoorového fitness pro maminky. Ukázkovou lekci s Majkou budou moci zhlédnout i návštěvníci rodinného odpoledne.

Záštitu nad letošním ročníkem převzal Vladislav Raška, bývalý primátor Děčína, který odstartuje první závod a podpoří závodníky.

Celou akcí bude provázat děčínská moderátorka Simona Novotná a děti se mohou těšit na malování na obličej, stanoviště s úkoly, ale i mnoho dárků.

Startovné za jednotlivé kategorie činí 50 korun a výtěžek z letošní akce poputuje do Městského útulku pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín.

Cílem celé akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu a ukázat, že sportovat lze i s kočárkem.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.