Pořadatelé tak navazují na úspěšné předchozí ročníky, na kterých vystoupily hudební ikony jak domácí, tak i zahraniční scény. Původní festival začínal jako open fest v nitru krásné přírody Českého Švýcarska, další ročník však bude v příjemném prostředí děčínského Klubu Bělá.

„Podzimní počasí je sice velice příznivé, ale tento ročník proběhne v klubu. Když akci v předstihu připravujeme, počítáme raději s klubovou úpravou, že bude tak krásný podzim, nikdo z nás nečekal,“ řekl pořadatel David Pešťák.  

Na akci vystoupí především rockové kapely z děčínské scény Dark Experiment, PMD, Iziband, skupina Sklap, která právě vydala své debutové album Succuba, 10.75 Dioptrie - projekt členů děčínských hudebníků z Destroyself, pražská kapela Ampér a jako hlavní hvězda večera přijal pozvání jeden z nejúspěšnějších revivalů  v ČR a to Judas Priest Revival. Festival Růžák se koná v sobotu 4. října v klubu Beseda Bělá v Děčíně od 15.00 hodin.

Garantem charitativní sbírky je herec z Kriminálky Anděl Marek Taclík. Výtěžek z akce přispěje na ozdravný pobyt malého chlapce.

Vstupenky v předprodeji za 120,- Kč a na místě 150,- Kč.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.