Houmrův triatlon je součástí seriálu závodů H-Triatlon Tour 2014. Všechny závody jsou vhodné pro celou rodinu. Děti mohou soutěžit v běhu na 100 – 1000 m a pro dospělé jsou opět připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Závodit mohou také štafetové týmy.  

„Naším cílem je povzbudit amatérské sportovce, aby se v duchu našeho hesla – Tělo musíme překvapit – objevili na startu po boku profesionálů,“ uvedl ředitel závodu Vladislav Dykast.

Závod se rok od roku těší většímu zájmu. Je to především kvůli možnosti výběru tratí, jejichž délka umožňuje účast všech věkových kategorií, ale také díky profesionálnímu sportovnímu servisu. Sportovcům bez rozdílu věku či výkonnosti bude poskytnut stejný profesionální sportovní servis.

Každý účastník závodu obdrží startovní balíček (čipovou časomíru, startovní číslo, certifikát s potvrzením o absolvování závodu, finisherskou medaili, energetický balíček a čepici na plavání). Celková finanční dotace pro jednotlivé vítěze bude 15 000 Kč. Navíc sportovci, kteří se zúčastní alespoň tří závodů z letošního H-Triatlon Tour, budou zařazeni do slosování o televizor GoGEN TVL Smart LED.  

Po ukončení sportovních aktivit čeká na účastníky závodu i přihlížející diváky bohatý hudební festival, jehož součástí bude i slosování tomboly o zajímavé ceny. V průběhu celého dne jsou připraveny soutěže a atrakce pro děti (skákací hrad, trampolíny, lov rybiček, skákání v pytli a další).

Pro urychlení prezentace účastníků v den závodu zavedli organizátoři možnost online registrace s platbou startovného předem, které je až do 31. července snížené. Součástí startovného ve výši 200 Kč či 400 Kč (v závislosti na termínu registrace, děti zdarma) je občerstvení, sportovní zázemí a startovní číslo s vlastním jménem. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání závodu. Parkování a ubytování ve stanovém městečku je v rámci areálu závodu zdarma stejně jako WC a sprchy.  

Záštitu nad akcí převzal starosta města Jiříkov Michal Maják a náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/houmruvtriatlon. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.