Ustavujícího zasedání zastupitelstva města Česká Kamenice se zúčastnilo mnoho občanů a tím potvrdili, že jim záleží na tom, kde žijí a kdo město řídí.

Bez bližšího vysvětlení došlo k rezignaci na funkci zastupitele hned u několika kandidátů. Podle výsledků voleb v zastupitelstvu měli usednout Martin Šváb (nez. za TOP 09) a MUDr. Vladimír Kovtun (nez. za SNK-ED). Po jejich odstoupení byli následováni dalšími: MUDr. Petr Matiášek (nez. za SNK-ED), Mgr. Yveta Kočová (nez. za SNK-ED) a Bc. Jiří Malec (nez. za SNK-ED). Nikdo z nich se již na zasedání nedostavil.

Dva náhradníci, kteří ve volbách neuspěli a mandát zastupitele získali hromadným odstupováním svých stranických kolegů, byli nominováni do vedení města a zvoleni těsně – z 15 hlasů získali 8. Stalo se tak s podporou TOP 09, SNK-ED, Re-generace a KSČM. Pravicové strany tak našly oporu v levici a novým starostou se stal Martin Hruška (TOP 09) a místostarostkou Ing. Hana Štejnarová (nez. za SNK-ED).

Na dotaz, který byl položen výše uvedeným odstupujícím kandidátům prostřednictvím e-mailu, regoval MUDr. Petr Matiášek, který se domnívá, že města mají vést manažeři a ekonomové a ne lékaři a učitelé. A to pouze schopní lidé bez ohledu příslušnosti k politickým stranám. Ve volebním uskupení SNK-ED takový člověk podle Matiáška byl, a proto mu svůj mandát přepustil.

Ozvala se také Mgr. Yveta Kočová, která ubezpečuje voliče, že přenecháním svého místa Ing. Haně Štejnarové udělala pro občany to nejlepší, co udělat mohla. Ostatní na dotaz nereagovali.

Z nově zformované opozice vyjádřil svoj názor Ivan Šoltys (ODS), který není spokojen s postupem zmíněných politických stran. "Občané ve volbách jasně rozhodli a to, že náhradníci ovládli radnici, voličům určitě jedno nebude. Pokud nechtěli kandidovat, nikdo je snad nenutil, proto nechápu, že po vyslovení důvěry spoluobčanů se mandátu zřekli ve prospěch těch, kteří neuspěli," dodal Šoltys.

Nový starosta i místostarostka budou vykonávat svou funkci jako uvolnění, což znamená na plný úvazek.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.