O koblihu moc zájem nebyl

Sobotní program v zoo zahájila soutěž O nejchutnější masopustní koblihu. Porota složená z kuchařů – instruktorů Střední školy řemesel a služeb Děčín a masopustního medvěda se při hodnocení tohoto typicky masopustního pokrmu zaměřovala především na chuť, náplň a také celkový vzhled.

Do soutěže se v letošním roce přihlásili jen tři soutěžící. „Nejchutnější koblihy letos usmažila Karolína Štěrbová z Děčína, těsně za ní skončila Kája Městková z Dolních Habartic a třetí místo si zasloužila Pavla Mlejnková z Valkeřic,“ prozradila mluvčí zoo Alena Houšková.

A jde se průvodem do města

Po koblihovém klání se soutěžilo i v dalších disciplínách – například O nejhezčí masku nebo O nejrychlejšího koblihového jedlíka.

Po zhruba hodinovém programu v zoo následovala nejoblíbenější část akce – průvod masek městem. Vyrazil ze zoo krátce po patnácté hodině. O veselou náladu se po celou dobu postarala živá muzika v podání Folklorního souboru Jirkovák, Divadelní společnosti Panoptikum Maxe Fische, herci z ústeckého divadelního souboru Mladá scéna nebo harmonikář s vozembouchářem.

Vstup do města povolila primátorka

Účastníky čekalo po cestě několik zajímavých zastavení, na kterých bylo o zábavu postaráno.

„První zastávkou byl Dům dětí a mládeže na Teplické ulici, kde jsme si zazpívali s flašinetem a požádali zástupce radnice o povolení vstupu do města. Ten letos povolila osobně primátorka města Marie Blažková. Za dalším pobavením jsme se zastavili u Hostelu a také na Masarykově náměstí. Masopustní průvod zakončil putování v Křížové ulici,“ popsala mluvčí.

Akci tradičně podpořilo Statutární Město Děčín, ale i spousta dalších sponzorů a partnerů. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.