A bude hodně nasladko, bude se soutěžit o nejlepší koblihu. Připravena je tradiční soutěž O nejchutnější masopustní koblihu.

Ale lákadel je mnohem více. Veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem. Program začne v areálu zoo ve 14 hodin.

O koblihového krále

„Chcete-li zkusit štěstí a stát se koblihovým králem, pak můžete začít trénovat přípravu koblih již nyní. Soutěžit může každý, kdo se se svými výrobky dostaví v den konání akce do zoo a předá porotě k posouzení tři vlastnoručně usmažené koblihy. Porota se při jejich hodnocení bude zaměřovat především na chuť, náplň a také celkový vzhled,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Do soutěže mohou jednotlivci dodat i více koblihových trojic, musí se však lišit alespoň náplní. Koblihová soutěž nebude jedinou, ve které bude možné uspět. „Mezi přítomnými budeme hledat i nejrychlejšího koblihového jedlíka nebo dítě, které bude mít nejhezčí masopustní masku,“ doplnila mluvčí.

Všichni do průvodu do města

Po soutěžích bude následovat nejoblíbenější součástí celé akce – masopustní průvod městem. Ten vyrazí ze zoo přibližně ve čtvrt na čtyři. Cílem letošního průvodu bude Křížová ulice, kde proběhne tzv. soud s medvědem. Tam by měl průvod dorazit před pátou hodinou odpolední.

„Po cestě nebudou chybět zajímavá zastavení. Někde si zatancujeme, někde zazpíváme, jinde ochutnáme něco dobrého nebo ztropíme nějakou taškařici. Do průvodu se s námi vydá nejen folklorní soubor Jirkovák, ale také flašinetář, harmonikář nebo vozembouchář. Za poslední roky se z této akce podařilo vytvořit krásnou tradici, kterou si nenechá ujít stále více lidí, a proto doufáme, že tomu nebude letos jinak,“ dodala mluvčí.

Po celý den bude v zoo platit speciální masopustní vstupné: dospělí: 50 Kč / děti: 20 Kč / studenti, důchodci: 20 Kč.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.