„Zámek se sice chystá na ukončení návštěvnické sezóny, ale zároveň zde probíhají velké přípravy na akci, která sezónu každoročně ukončuje s určitou grácií,“ vysvětlil kastelán benešovských zámků (Horního a Dolního) Zdeněk Henig.

Oproti loňským rokům se letošní ročník trochu pozmění. „Reagujeme především na přání našich návštěvníků, kteří tuto akci navštěvují pravidelně a přáli by si razantnější proměnu. Samozřejmě nemohu prozradit v čem se změna spočívá, ale slibuji, že to bude stát za to. Program bude velmi bohatý. Vše se jmenovat nedá, ale mohu například zmínit zpřístupněná zámecká sklepení, která jsou jindy veřejnosti nepřístupná, nebo nejrůznější strašidelné soutěže,” řekl kastelán.

Na zámku straší se uskuteční již první listopadový pátek – 3. listopadu od 17 hodin. Předprodej vstupenek bude zahájen tentýž den od 15.00 u brány Horního zámku, kde později bude akce i začínat. Uvidíte zámecké prostředí v zcela nezvyklou večerní hodinu a doprovod budou tvořit nejrůznější bytosti a strašidla.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.