I na letošní letní prázdniny přichystal Státní zámek Benešov nad Ploučnicí několik akcí nejen pro děti. Bude pro ně připraven bohatý program a nebude chybět ani noční prohlídka zámku a jeho okolí. Děti ve věku od 5 do 12 let budou moci na zámku přespat hned ve třech termínech.

První Noc na zámku aneb Zámecká přespávanda se uskuteční z pátku na sobotu 4. července, následně pak z 31. července na 1. srpna a poslední přespávanda bude z 28. na 29. srpna. Na akci je nutné děti předem objednat, jelikož kapacita je omezená.

Po nočním zámku s pohádkovými bytostmi

Další už tradiční akcí, která je určena nejen těm nejmenším, jsou Noční prohlídky kouzelného zámku.

„Návštěvníci si opět budou moci prohlédnout Dolní zámek v nočních hodinách a navíc za doprovodu dobových a pohádkových postav,“ nastínil program kastelán. I na Noční prohlídky kouzelného zámku je vhodné si místo předem rezervovat. První Noční prohlídka kouzelného zámku se koná v sobotu 4. července a další pak po čtrnácti dnech, vždy v sobotu.

Na děti čekají i hrané pohádky

První divadelní představení se uskuteční ve středu 15. července, kdy se dětem představí Skupina historického šermu Rego s pohádkou Jiřík a černovláska. Divadlo Krabice zahraje v sobotu 29. srpna v rámci Hradozámecké noci dětem pohádku Nejasná princezna.

„Na 12. září je naplánované další divadelní představení, tentokrát s názvem Fešák Hubert. To však není vše, celý tento den bude věnován dětem, ale víc zatím prozrazovat nebudeme,“ dodal Henig.

Dospělí nepřijdou zkrátka

„Ani dospělci nepřijdou zkrátka. Od počátku června je v prostorách Horního zámku volně přístupná výstava Salhausenové, která mapuje zámecké události posledních 500 let, tedy od příchodu šlechtického rodu Salhausenů do Benešova nad Ploučnicí,“ řekl benešovský kastelán.

V průběhu letních prázdnin bude zpřístupněna i další výstava tentokráte s názvem Velká Hradozámecká inventura. Mapuje obnovu zámeckého komplexu za posledních několik desítek let.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.