Na oslovi na zámek

„Akce startuje v sobotu 14. února ve 14 hodin v areálu zoo. Do soutěže O nejchutnější koblihu se může přihlásit každý, kdo se nebojí zadělat těsto. Stačí v den konání akce přinést do zoo tři kusy koblih shodné náplně a předat je na pokladně zoo,“ informovala mluvčí zoo Alena Houšková.

Koblihy bude hodnotit odborná porota složená nejen z pracovníků zoo, ale také z řad veřejnosti. Pravidla zájemci najdou na webových stránkách zoo.

Kdo přijde v sobotu 14. února do děčínské zoo v masce, může se zapojit do soutěže o nejoriginálnější masopustní převlek. Cena pro vítěze je velmi netradiční. „Kdo se nám bude líbit nejvíc, toho za odměnu posadíme na osla a pojede v čele masopustního průvodu na zámek,“ prozradila mluvčí.

Cestou bude veselo

Masopustní průvod vyjde ze zoologické zahrady v 15.30 a slavnostně jej povolí ředitelka zoo. „Po cestě nás čekají zastávky s programem. První bude u Domu dětí a mládeže, další u Expozice Rajské ostrovy, na nábřeží, u Kavárny na schodech, Restaurace Radnice, Restaurace U Růžové zahrady a také oblíbeného Bubble tea. Tu nás pohostí nějakými dobrotami, tu nabídnou klobásku, tady zatancují nebo zazpívají, jinde dají ochutnat netradiční nápoje,“ uvedla Alena Houšková.

Na poslední v Křížové ulici dojde k předání basy zástupcům Kozí dráhy, která pořádá masopust o den později a která se v neděli postará o její pochování a tím zahájení půstu. Na zámku bude od 17 hodin následovat další program, ve kterém nebude chybět tzv. soud s medvědem, příjemná hudba nebo pohádka pro děti.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.