„Hasiči v naší osadě jsou velmi aktivní. Máme v současné době přes 40 členů, což je mnohem více než trvale žijících obyvatel Mokřice. Každý rok u nás v klubovně na šikmé ploše a na hřišti pořádáme celou řadu akcí. Od fotbalového turnaje přes hasičské soutěže až po koncerty a taneční zábavy. Od roku 2008 pořádáme v našem rybníku oblíbený výlov,“ informoval o činnosti starosta sboru Pavel Kabíček.

Ke slavnostnímu dni si mokřičtí hasiči připravili pamětní list, který obdrželi všichni účastníci oslav. Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák poděkoval hasičům z Mokřice za jejich práci a pogratuloval jim k významnému výročí.

„Mám radost, když vidím, že vaše osada žije zásluhou vašich dobrovolných hasičů. Příležitost sejít se, pobavit se, zahrát si fotbálek na vaší šikmé ploše – to je v našem životě spolu se zdravím to nejdůležitější. Děkuji mokřickým hasičům, že se vedle svého hlavního poslání, kterým je ochrana životů a zdraví občanů, podílejí i na kulturním životě a zvelebování obce,“ řekl hejtman.

Vedle malých dárků dostal Sbor dobrovolných hasičů Mokřice od středočeského hejtmana čestné uznání a pamětní stuhu ke 150. výročí hasičstva v Čechách. A to za příkladnou a obětavou práci při rozvoji hasičů ve Středočeském kraji. 

Starosta sboru Pavel Kabíček, velitel sboru Jaroslav Beneš a dlouholetý člen SDH Mokřice František Pešta dostali od Řiháka pamětní medaili hejtmana Středočeského kraje za rozvoj hasičstva na území Středočeského kraje a za celoživotní práci. Po slavnostním nástupu následovala hasičská soutěž.

V kategorii dětí bylo nejlepší družstvo A z Kojetína, na dalších místech skončila družstva Kojetín B a Petrovice. Mezi ženami byly nejlepší hasičky z Petrovic, za nimi skončily domácí reprezentanty z Mokřice. Dramatické klání v kategorii mužů vyhráli hasiči z Libíně, za nimi obsadila další místa na stupních vítězů družstva z Budínku a Hrachova.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.