V pondělí 11. června se v Památníku Karla Čapka odehrálo finálové kolo recitační soutěže pro první stupeň základních škol okresu Příbram. Ve finálovém kole se utkávají ti nejlepší z nejlepších, ti, kteří vyhráli školní kolo recitační soutěže.

Do poroty usedl už tradičně Ondřej Kepka, novou tváří byla Mária Olšanská a třetí členkou poroty se stala Hana Svojitková. Porota hodnotila hlasový výkon, téma a náročnost básně, ale také jazykový projev a další znaky typické pro recitaci básní. V letošním roce rozhodně neměla porota lehký úkol, výkony byly velmi dobré a vyrovnané. Zvítězit ale může jen jeden.

Soutěže se zúčastnilo dvacet sedm dětí z deseti škol z Příbrami a okolí. Soutěžilo se ve třech kategoriích. V první kategorii (1.+2. třída) zvítězil Ludvík Honzálek, na druhém místě se umístila Aneta Fouknerová a třetí místo obsadil Tobiáš Krampl. Ve druhé kategorii (3.+4. třída) zvítězila Jitka Kořínková, na druhém místě se umístila Lea Funfálková a třetí místo vybojovala Lucie Fenyková. Ve třetí kategorii (5. třída) zvítězila Adéla Chroumalová, na druhém místě se umístil Pavel Sobotka a na třetím místě Rozálie Jesenská.

Soutěž už tradičně podpořilo Knihkupectví a nakladatelství Pistorius&Olšanská a obec Stará Huť, sponzorům děkujeme! Velký dík patří rovněž učitelům a učitelkám, kteří připravili studenty na soutěž a obdiv pak patří všem, kteří se soutěže zúčastnili. Letošní výkony byly obdivuhodné a porota měla těžký úkol. Vítězům gratulujeme!

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.