Aby si „Noc“ užili i ti nejmenší, začínal program již dopoledne, kdy Rytíř Wynd zachránil svoji sestru krásnou Markétku ve stejnojmenném marionetovém představení Divadla Teatru Vaštar.

Po obědě pokračovalo pásmo inscenací pro malé diváky. Příbramští Zalezlíci si připravili pohádku O Palečkovi, ve které se představili nejmladší členové loutkového souboru; a hráli výborně.

Ve stejnojmenné inscenaci knihy Marka Tomana Cukrárna U Šilhavého Jima si v roli kovboje lačnícího po literárních znalostech knihovnice Boženky zahrál sám autor. Navíc knihovnici Boženku hrála „živá“ skutečná knihovnice Edita Vaníčková Makosová. Děti se během představení naučily plížit nebo zachraňovat kamarády přivázané k indiánskému kůlu smrti.

V 18.00 hodin se představil divadelní spolek Půlnoc s vlastní plně digitální televizní show, politickou satirou Na viděnou!

Šestý ročník celoevropského projektu se v bývalém Československu tematicky věnoval právě česko-slovenské divadelní spolupráci. Navíc datum 17. listopadu vybízelo připomenout si i poměry před 29 lety, proto DS Gymnázia pod Sv. Horou nazkoušel a jako scénickou črtu zahrál divadelní hru současného slovenského dramatika Viliama Klimáčka Komunismus.

Hra se s lehkostí autorovi vlastní věnuje tématům, na která v nostalgii po sladkých „osmdesátkách“ zapomínáme a z kterých mrazí: nevyjasněné „sebevraždy“ režimu nepohodlných osob za asistence STB, udávání, odposlechy a dvojí metr na občany našeho socialisticko-lidového zřízení. Svůj překlad Klimáčkova textu divadelníkům laskavě poskytl Karel Král, šéfredaktor časopisu Svět a divadlo.

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu, a to již od roku 2008. Noc divadel v ČR, kterou koordinuje Institut umění – Divadelní ústav od roku 2013, se díky stovkám akcí ve zhruba 40 městech a místech ČR stala jedním z největších divadelních svátků v Evropě.

Gymnázium pod Svatou Horou se s Malým svatohorským divadélkem zapojuje pravidelně. I v letošním roce byla Noc divadel v Malém svatohorském divadélku finančně podpořena městem Příbram.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.