Pro nejmenší diváky byla určena dvě představení, pohádka Míček Flíček příbramského loutkohereckého souboru Zalezlíci. Po vysvobození Míčka Flíčka z pařátů zlého draka bylo na řadě THEArTr Rajdo. Až z daleké Šumavy přijela loutková variace na oblíbenou pohádku Jeníček a Mařenka. Představení bylo plné veselých písniček i pyrotechnických efektů.

Ve čtyři hodiny začalo scénické čtení domácího DS Gymnázia pod Svatou Horou. Pro letošní ročník si soubor vybral text maďarského dramatika Istvána Tasnádiho Cyber Cyrano, který v českém překladu vyšel v časopise Svět a divadlo. Tato hra pro mladé vychází ze skutečného příběhu dívky, která dohnala svoji spolužačku téměř k  sebevraždě pomocí falešných profilů na sociálních sítích.

Mezitím si DS Půlnoc postavil v komorním prostoru Svatohorského divadélka dva byty a balkon, jako scénu pro svoji komedii Za všechno může průvan.

Pražská kapela Anniversary in June zahrála během čekání na společný potlesk. Společný potlesk, který zní ve všech zapojených divadlech a kulturních institucích po celé Evropě a který se i tento rok rozezněl přesně v 19.00 hodin, je oslavou divadelnictví a diváků.

Na závěr DS Gymnázia pod Svatou Horou rozehrál známý příběh Káči a Dišperandy, dívkách tolik bažících po ženiších, že jsou ochotny i oupisy stvrzené vlastní krví o půlnoci do čertova mlýna donést. Výběr příbramského autora Jana Drdy a jeho Hrátek s čertem nebyl náhodný, připojili jsme se s ním k oslavám 800 let města Příbrami.

Mezitím na Velké scéně Divadla A. Dvořáka mohli diváci spatřit střípky z Drdova života v představení z pera příbramského herce a moderátora Lukáše Typlta Rodinné stříbro aneb Všichni dobří Příbramáci. Tečkou za Nocí divadel bylo pak scénické čtení Abigail má večírek v D-klubu příbramského divadla.

I čtvrtý ročník Noci divadel se nesl v dobročinném duchu, tentokrát bylo dobrovolné vstupné vybíráno pro Kiwanis Klub Příbram, který je věnuje na hipoterapii malé Martince. Společně s Divadlem A. Dvořáka bylo vybráno 5675 Kč.

Noc divadel 2016 byla v Malém svatohorském divadélku Gymnázia pod Svatou Horou finančně podpořena městem Příbram.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.