Štěpán Markovič patří mezi nejvýraznější jazzové umělce. Spolupracoval s neuvěřitelnou řadou tuzemských i zahraničních hvězd. Nelze nezmínit jeho spolupráci s Ray Charlesem či Lizou Minneli. Markovič dokonce v roce 1994 natočil live album s tehdejším prezidentem USA Billem Clintonem, pro kterého mj. letos (24. 5.) uspořádal koncert na Pražském hradě. 

V roce 2011 zrealizoval Markovič se svým dlouholetým kamarádem Karlem Rodenem myšlenku na jazzové večery, které by se odehrávaly v prostředí jízdárny Rodenova statku. Tehdy první ročník zahájil Markovič se svým projektem Balkan Dynasty. Nečekaným překvapením loňského koncertu bylo vystoupení zpěvačky Lucie Bílé.

Letos Markovič přizval k akci Jazz u Rodena světově uznávaného trumpetistu Laca Decziho s kapelou Celula New York. Speciálním hostem večera byla mladá nadějná česká saxofonistka žijící v Itálii Christina Praga.

V Rodenově jízdárně, kde se koncert odehrál, byla instalována výstava jazzového fotografa Patricka Marka. Celý koncert se stal příjemným komorním zážitkem pro téměř 400 návštěvníků a podle slov pořadatelů se už nyní pracuje na přípravě dalšího jazzového večera.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.