Turnaj o pohár starosty města Příbrami je plný nasazení, bojovnosti, ale také smyslu pro fair-play. Kromě sportovního zápolení je turnaj příležitostí pro setkání žáků všech základních škol, kdy část je zapojena na hrací ploše a zbytek radostně i s napětím fandí v hledišti.

Také fakt, že turnaj není výhradně pro chlapecké týmy, ba co víc, účast dívek je přímo vyžadována, dělá tuto akci sympatickou, protože je zajímavé sledovat, jak právě chlapci pojmou souhru s děvčaty. Nutno dodat, že příbramští žáci nemají problém plně spolupracovat se svými spolužačkami.

Sláva vítězům, čest poraženým - koneckonců, žádný tým neodchází z turnaje bez cen, letos například každý tým získal pro svoji školu sadu na florbal a každoročně jsou pro účastníky připravena také trička na památku. Ačkoliv na držitelích pohárů bylo vidět o trochu více radosti, poražení se chovali sportovně a kamarádsky a bylo vidět, že si turnaj užili.

O dojmy z turnaje se podělil kapitán vítězného týmu ZŠ pod Svatou Horou, Jonáš Pavlišta: "Zvítězit bylo to těžké. Hned druhý zápas jsme prohráli, proto jsme z tabulky postoupili jako druzí, nejtěžší bylo semifinále, posledních 15 vteřin jsme prohrávali 1:0 a srovnali jsme na 1:1, následovaly penalty a ty jsme vyhrály 3:2."

Zajímalo nás, jak fungovala spolupráce s děvčaty - k tomu Jonáš Pavlišta uvedl: "Tým fungoval velice dobře a holky se snažily obsazovat hráčky jiných týmů." Kapitán samozřejmě celou dobu věřil ve vítězství, ale přiznává, že penalty byly loterií, ovšem se šťastným koncem.

Jak turnaj vnímal, jsme se zeptali ředitele ZŠ pod Svatou Horou Romana Behúna, který se zároveň zhostil role trenéra týmu: "Minulý rok jsme obsadili čtvrté místo a do turnaje jsme vstupovali s tím, že chceme být letos na stupních vítězů. Štěstí bylo tentokrát na naší straně, když jsme ve dvou zápasech zvítězili po penaltovém rozstřelu. Jsem rád, že tým fungoval skvěle, kompaktně, kluci i holky bojovali do posledních vteřin."

Roman Behún také kvituje podporu města hodnotnými cenami a samotnou účast vedoucích představitelů města, kteří s napětím sledovali finálový zápas: "Jsem velice rád, že pohár a medaile za vítězství v turnaji dostali žáci z rukou starosty města Ing. Pavla Pikrta a že dalšími gratulujícími byli radní Ing. Juraj Molnár a vedoucí odboru školství Ing. Lea Enenkelová. Věcné ceny, tedy sada holí a míčků na florbal velmi potěšila i mě, jelikož toto sportovní vybavení využijeme v prosinci. Naši osmáci a deváťáci totiž postoupili do krajského finále turnaje ve florbale. Velkou radost žákům udělala také trička a permanentky na plavání," dodal Roman Behún.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.