„Zámek Dobříš je přístupný denně kromě pondělí. Časy začátků prohlídek se návštěvníci dozvědí na webových stránkách www.zamekdobris.cz. Zavítat mohou na první okruh, jehož součástí je ještě v průběhu ledna výstava krásných betlémů, a také na druhý okruh Dobříšské přízraky,” informovala Tereza Vyhlasová ze zámku Dobříš.

Výstava betlémů je k vidění do konce ledna - v hostinské části zámku se vyjímají jesličky háčkované, vyřezávané, z chlebového či slaného těsta a nechybí ani oblíbený dětský betlém s postavičkami z večerníčků a pohádek.

V areálu zámku bude od 16. ledna znovu otevřené i městské Muzeum hraček a každodenní provoz má i zámecká restaurace. Přístupný není pouze francouzský park, který v nadcházejících dvou letech projde velkou revitalizací.

Svatby letos bez parku

Zámek Dobříš je vedle turistické atraktivity také žádanou destinací pro realizaci svatebních obřadů. Termíny svateb pro letošní rok od ledna do prosince naleznou zájemci už nyní na webových stránkách zámku Dobříš.

„Jako každým rokem nabízíme svatební obřady v konírně a Zrcadlovém sále,” uvedla Tereza Vyhlasová.

Už 23. února se na zámku Dobříš uskuteční také první letošní koncert. Od 19:30 hodin vystoupí v Zrcadlovém sále operní pěvkyně Gabriela Beňačková, která více než 40 let reprezentuje Českou republiku na nejprestižnějších světových operních scénách, jako je La Scala v Miláně, Metropolitní opera v New Yorku nebo Vídeňská státní opera.

V průběhu večera vystoupí sopranistka společně s tenoristou Jakubem Pustinou za klavírního doprovodu docentky Janáčkovy akademie múzických umění Marty Vaškové. Předprodej vstupenek zajišťuje Informační středisko Dobříš.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.