„Na koncertu s názvem Pocta varhanám zazní dvě skladby pro orchestr a varhany od Františka Xavera Brixiho a Francise Poulence. Na varhany zahraje Přemysl Kšica. Skladbu od W. A. Mozarta – árie Ch´io mi scordi di te, zazpívá sopranistka Bronislava Smržová Tomanová za doprovodu klavíristy Davida Šugárka  a orchestru. Skladbu Clarinettino pro klarinet a smyčce od současného českého skladatele Ondřeje Kukala nám předvede klarinetista Alois Maršner,“ informoval Ivo Kylar ze Sdružení pro obnovu dobříšských varhan.

Slavnostním večerem v předvečer první adventní neděle se budou prolínat skladby klasicistní a současné. Vstupné na koncert je dobrovolné, účastí a přispěním podpoříte projekt vestavby nového nástroje do původní pseudobarokní skříně varhan v kostele Nejsvětější Trojice. 

Další, v pořadí šestý, benefiční koncert „Adventní“ proběhne 11. prosince od 17:00 přímo v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši.

Veřejná sbírka na obnovu varhan v dobříšském kostele trvá od května 2015 a na transparentním účtu je aktuálně 515 tisíc korun. Předpokládaná cena varhan se pohybuje v rozmezí 3,8 - 4,5 miliónu korun. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.