V sobotu od 10 do 18 hodin se můžete těšit na stánky a jarmarečníky, dobové vojenské tábory, vojáky a uniformy z různých historických období, ukázky zbraní, výstřel z děla, taneční a hudební vystoupení, funkční polní kuchyni a přípravu originálních pokrmů, populárně naučné přednášky, komentovanou výstavu v podkroví zámku věnované četnictvu a opevnění z let 1937 a 1938 nebo na prohlídky zámku.

Bohatý zábavný program je připraven především pro děti. Šermířská skupiny Artus Thor pozve diváky do 15. století a naučí děti základní pravidla rytířských ctností, poznat zbroj a zbraně rytíře, jak a k čemu se používají, předvedou rytířskou módu i boj v turnajovém klání. Pozvednou i děti zbraň na obranu slabších, království, víry nebo dámy svého srdce?

A jestlipak se nebojí zúčastnit se přímého dobývání hradu? Pod vedením zkušených rytířů ze skupiny historického šermu Lepus se zapojí do papírové bitvy a rozděleny na hlavní voj a postranní křídla se pokusí prolomit hradní bránu hájenou hrstkou odbojných obránců.

Nenechte si ujít ani skupinu Alotrium a její akční středověký turnaj o přízeň královny nebo taneční skupinu Althea, která vás přivítá na prvorepublikové plovárně, či speciální prohlídky zámku pro rodiny s dětmi.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.