Poslední majitelé Mníšku Kastové měli před sto lety zámek rozdělený na soukromé a společenské prostory. K dispozici měli například dvě jídelny. Tu menší využívali jako rodinnou, větší při slavnostnějších příležitostech.

V ní se ze stěn dívají jedni z předchozích vlastníků panství zobrazení v životní velikosti, pod oknem stojí umělecky ztvárněný rodokmen předků na pergamenu, na dlouhém stole jsou velkolepé svícny a nepříliš nápadný, ale o to víc zajímavý zasedací pořádek se jmenovkami.

Šlechta ve svých palácích a venkovských sídlech žila bohatým společenským životem a potřebovala udržovat styky s důležitými osobami i mezi sebou navzájem. Proto se pořádaly bohaté večeře, hudební dýchánky, recepce a soaré.

Pozvaní hosté byli ke stolu posazováni podle přesných pravidel. Důležitý byl jejich šlechtický titul, hodnost nebo funkce. Nejčestnější místa byla v čele stolu nebo naproti hostiteli a panstvo bylo usazováno právě na základě pečlivě sestaveného zasedacího řádu.

Mezi exponáty na zámku se nachází i další zajímavosti. Patří mezi ně například mačkadlo na citrony, cestovní kalamář nebo křeslo z rohů buvola. 

Rodiny s dětmi mohou každý víkend zavítat na speciální program přímo pro ně. V Kouzelném sklepení potkají pohádkové postavy, v ateliéru mohou malovat, v zámku navštívit kostýmované prohlídky. Třeba prohlídku s ledovou královnou Elsou, prohlídku o marnivé princezně nebo o zámeckých strašidýlkách.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.