V sobotu 6. dubna bude zámeckými komnatami provádět marnivá princezna, která má tolik šatů, že si nedokáže vybrat, v čem se vydá na večerní ples. Během prohlídky předvede dětem své nejhezčí róby, zda by jí nepomohly si z nich jedny vybrat.

Holčičky si mohou vyzkoušet zámecké korále a šátky, kluci si prohlédnou, jak chodili oblékaní rytíři v brnění nebo baroni ve střevíčkách. Jak by se jim líbilo nosit na hlavě paruku?

V neděli 7. dubna se děti pro změnu při prohlídkách dozvědí, že na Mníšku také pobývají zámecká strašidýlka. Bílá paní uspává miminka, strašidelný ptáček zase paní hraběnku. Šlechtické děti si hrávaly s malým bubáčkem a po chodbě chodí bezhlavý rytíř.

Pohádkový svět se pak dětem otevírá v tajemném Kouzelném sklepení. Jaktože pan král spí? A proč drží vodník dudlík místo fajfky? A jak funguje žezlo ročních dob? To všechno se děti dozvědí a žezlo mohou dokonce vyzkoušet.

Otevřen bude i výtvarný ateliér, kde mezi prohlídkami mohou děti barvit sádrové kytičky a zvířátka, a vyhlídka z prostřední věže, kam vede 60 schodů. Dospělí mohou navštívit dva zámecké okruhy s bohatě zařízenými salóny.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.