V dubnu mohou návštěvníci a turisté zavítat do zámku Mníšku pod Brdy i ve všední dny. Dvě prohlídkové trasy jsou bohatě zařízené množstvím nábytku, obrazů či porcelánu a ve velké míře představují autentické bydlení posledních majitelů. Zejména soukromé pokoje vypadají, jako by se v nich stále bydlelo, a ve společenských salónech je dokonce možné podle dobových fotografií srovnat vybavení dnes a před sto lety.

Mezi exponáty na obou trasách nechybí sbírky porcelánu. Ať už se jedná o praktické soupravy na kávu, koupelnové sady nebo dekorativní motivy. Návštěvník může spatřit kávové servisy ze slavkovského nebo loketského porcelánu, jídelní soupravu a talíře s Vídně, figurky z Míšně nebo míšeňské akvárium.

Nejzajímavější ovšem je velká soška kohouta v nadživotní velikosti. Byla vyrobena taktéž v Míšni, kde vznikla první porcelánka V Evropě. Kohout slouží jako zvláštní dekorace na dlouhé jídelní stoly a na mníšeckém zámku připomíná legendu o jeho třech věžích. Přijďte si ji poslechnout.

Interiéry zámku můžete spatřit od úterý do neděle, každý víkend je otevřena také vyhlídka z věže a programy pro rodiny s dětmi. Těšit se mohou například na prohlídku s královnou Elsou nebo na pohádkový svět v Kouzelném sklepení.

Další informace o aktuální otevírací době na https://www.zamek-mnisek.cz/cs/informace-pro-navstevniky/navstevni-doba. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.