Na mníšeckém zámku budou každý den o víkendu nabízeny jiné dětské prohlídky. Chcete-li s dětmi spatřit salóny, do kterých chodili hosté a návštěvy, zavítejte sem v sobotu 22. září na Pohádkovou prohlídku s královnou Elsou. A chcete-li vidět pokoje, ve kterých žili a spali poslední obyvatelé Mníšku, přijďte v neděli 23. září na Pohádkovou prohlídku o zámeckých strašidýlkách. 

V sobotu děti kromě královny Elsy uvidí také místní princeznu a pomůžou jim najít zatoulaného Olafa. Hledat a pátrat budou nejen ve velkých jídelnách, ale i v kapli, malých salóncích, knihovně a v pracovně. Podívají se pod nábytek se lvími tlapami, za kamna, do odpadkového koše, do čínského květináče nebo mezi štukové andělíčky a určitě ho objeví. 

V neděli potkají zámeckou paní hraběnku, která je provede ložnicemi a koupelnami posledních pánů, dětským pokojíčkem i pokojíkem pro miminko. Uslyší pohádkové vyprávění o hodných strašidýlkách, která pomáhala s hlídáním dětí, houpáním kolébky, udržováním ohýnku v kamnech nebo přihříváním odpolední kávy. 

Prohlídky jsou určeny rodinám s dětmi od 3 do 9 let. Ve sklepení zámku mohou ještě zavítat do pohádkového světa s čertem, vodníkem, vílami i kocourem Modroočkem. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.