Jak to vlastně všechno bylo v době bájného knížete Přemysla? To se přesně dozvíme z divadelní komedie Ervína Hrycha Přemyslův soud. Hru, kterou zrežíroval Oldřich Kníže, odehrají členové ochotnického divadla v Dobříši. V jejich podání se diváci mohli zasmát a pobavit třeba při zhlédnutí hry V tichém domě na Čertovce nebo Postel pro anděla.

Spolek dobříšských divadelníků vznikl už v roce 1963, ale jeho činnost pak byla na dlouhá léta přerušena. Opět se sešli roku 1994 a od té doby mají na svém kontě množství představení odehraných s obdivuhodným zápalem a nasazením. V letošním roce nastudovali hru zabývající se úsvitem našich dějin, dobou vlády bájného knížete Přemysla, kdy na jejím počátku došlo k podivné, takzvané Dívčí válce. O ní nás informuje několik kronikářů, ale jak to bylo doopravdy…?

Svou verzi slavného příběhu obohacenou i několika hudebně-zpěvními vsuvkami nám předvedou herci Dobříšského divadelního spolku v pátek 21. září od 19 hodin v příjemné a romantické atmosféře zámeckého parku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.