Při příležitosti Dnů evropského dědictví mají návštěvníci mníšeckého zámku možnost vidět o víkendu 15. a 16. září zdarma II. prohlídkový okruh. Mezi dobovým historickým nábytkem, běžnými předměty denní potřeby a moderními vymoženostmi doby první republiky si možná vzpomenou na své dětství, prázdniny u babiček a dobrodružství, která zažili při probírání zapomenutých předmětů na půdách starých domů.

Nabízený okruh procházející západním křídlem zámku totiž představuje bydlení posledních majitelů žijících na Mníšku v době mezi světovými válkami. Návštěvníci uvidí, jak pohodlně a prakticky měli zařízené své soukromé pokoje, jak zajímavě mohli trávit čas v takzvané obývací koupelně, s jakými hračkami si hrála jejich vnoučata, které moderní věci už tehdy běžně používali. 

V sobotu 15. září od 15:30 se koná koncert Jiřího Pavlici a kapely Hradišťan, která se po několika letech opět vrací do romantického prostředí zámeckého parku. Uherskohradišťský folklórní soubor pracuje s odkazem na lidové tradice, ale zároveň překračuje hranice hudebních žánrů. Koncertovali již na čtyřech kontinentech a hostují na festivalech tradiční, alternativní i vážné hudby. Vstupenky v předprodeji za 200 Kč, na místě 250. 

Prohlídky II. okruhu zámku začínají v sobotu a neděli v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Návštěvník je povinen si na pokladně zámku vyzvednout bezplatnou vstupenku. Vstup zdarma se nevztahuje na hromadné zájezdy.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.