Tajuplná cesta duhového jednorožce aneb Co vyprávěla hraběnka Kastová je hravá prohlídka pro menší děti, při které od zámecké paní zjistí, jaké neštěstí se přihodilo pohádkovému jednorožci. Pomohou mu dostat se zpět domů?

Na děti čeká prohlídka velkých zámeckých sálů a slavnostních jídelen, hádání hádanek, hledání nápověd a plnění úkolů. Když se jim vše dobře podaří a splní správně každé zadání, vysvobodí jednorožce z jeho nedobrovolného pobytu. Bez jejich pomoci by se vrátit nedokázal.

Během odpoledne se mohou děti těšit také na ukázky šermu, na malování ve výtvarném ateliéru nebo na návštěvu pohádkových bytostí v Kouzelném sklepení. Tam bydlí další pohádková zvířátka. Třeba kocourek Modroočko nebo čarodějný pavouk, který spřádá pohádkové sítě.

Od 20 hodin už jsou připraveny nové kostýmované prohlídky pro dospělé s lákavým názvem Největší mordy nejen první republiky vážně i nevážně. V půdních prostorách zámku se otevře výstava o četnictvu za první republiky, hrát bude country hudba a ve 21 hodin vypukne barevný ohňostroj.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.