V sobotu 9. června se v zahradě zámku Mníšku pod Brdy odehraje Rytířský den plný her, soutěží, zábavy a dobrodružství. Děti mohou zažít, jaké to je stát se rytířem. Adept na rytíře musel být nejen statečný a chrabrý, ale také věrný a oddaný svému pánu.

Samozřejmostí navíc bylo ovládat sedm rytířských ctností, kam patřila nejen jízda na koni, zápas, lov nebo střelba z luku, ale také plavání, hra v šachy a skládání veršů. Jak by se jinak dvořil dámě svého srdce?

Děti si během dne některé dvorské schopnosti rytířů vyzkouší. Čeká je třeba lukostřelba, šerm nebo jízda na koni. Uvidí ale i šermířské vystoupení zkušených rytířů nebo se mohou účastnit pěvecko-recitační soutěže o talent Mníšku. Chybět nebudou ani stánky nebo cvičný hrad pro házení na cíl.

Hlavně se ale děti mohou těšit na účast v bitvě a v dobývání zámku. Připraveny budou papírové dělové koule a malí rytíři a rytířky pod vedením zkušeného velitele zaútočí na bránu střeženou ozbrojenou hlídkou a pokusí se prolomit přes obránce. Podaří se jim to bez velkých ztrát?

Uvnitř zámku mohou děti navštívit Pohádkovou prohlídku s královnou Elsou, v Kouzelném sklepení potkat čerta nebo čarodějnici, malovat ve výtvarné dílně a podívat se z vyhlídky ve věži.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.