Od pohádkové průvodkyně se děti dozví spoustu zajímavých informací, některé už třeba budou znát, něco pro ně budou novinky. Jak třeba vypadá takový „obojek pro rytíře“? Z jak velkých džbánů se nalévalo víno? Proč mají zámecká křesla kolečka nebo kam se schovával čaj? 

Na sobotní prohlídce navíc děti potkají ledovou královnu Elsu. Při procházce zámkem se Else zatoulal Olaf a děti budou muset v komnatách pomoci s jeho hledáním. V neděli dokonce zahlédnou několik pohádkových skřítků. Jeden se rád schovává do krbu, jiný v knihovně a další v odpadkovém koši.

Svět pohádek čeká ještě děti i v prostorách sklepení zámku. Seznámit se tu mohou třeba i se sestřenicí ledové královny Paní Zimou, místním čertíkem Brdíkem nebo vodníkem z podzámčí. Rozsáhlý rybník, ve kterém přebývá, si mohou pak návštěvníci prohlédnout i z ptačí perspektivy. Je vidět z vyhlídky ve věži, kam se dostanou, když vystoupají po dřevěném točitém schodišti.

Kdo si chce odnést pěknou památku z výletu do Mníšku, může se ještě zdržet ve výtvarné dílně. Tady si děti vyberou z mnoha nabízených sádrových odlitků různých motivů i velikostí a mohou se pustit do vybarvování.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.