V sobotu 31. března můžete v Mníšku strávit celý den. V zahradě i na nádvoří zámku se nudit rozhodně nebudete. Projdete stánky a na řemeslném jarmarku nakoupíte dobrůtky i velikonoční zboží. Uvidíte ukázky šermu, divadelní vystoupení, poslechnete si flašinetáře, zhlédnete Pašijové hry, ve výtvarném ateliéru bude přichystáno velikonoční tvoření.

Uvnitř zámku bude k výběru několik prohlídkových tras. Dospělí mohou navštívit reprezentační salóny s barokním nábytkem nebo soukromé komnaty z první republiky. Pro rodiny s dětmi jsou určeny Prohlídky s královnou Elsou s vyprávěním o velikonočních zvycích nebo Pohádkové prohlídky o zámeckých strašidýlkách, na kterých uslyší o místní bílé paní, zvířecím strašidle z brdských lesů nebo o džinovi pana barona.

Program pro děti se bude na zámku konat po celé velikonoční prázdniny. Od čtvrtka 29. března do pondělí 2. dubna jsou na programu speciální dětské prohlídky s výstavkou panenek, prohlídky Kouzelného sklepení, výtvarná dílna a otevřena bude také vyhlídka z hodinové věže.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.