Do velkých jídelen, slavnostních sálů i společenských salónků na Mníšku někdy zavítá pohádková návštěva. A tento víkend ji rodiny s dětmi mohou také potkat.

V sobotu 24. února je den skřítků a trpaslíků. Na prohlídkách Putování za zámeckými skřítky se děti s nimi mohou seznámit. V každém pokoji budou hledat skřítka a potom přemýšlet, zda je hodný nebo zlobivý, nebo v jaké zvířátko se rád proměňuje. 

To v neděli 25. února je čeká jiné hádání. Při Pohádkových prohlídkách s královnou Elsou budou hádat, jaké se jim v komnatách zámku schovaly pohádky. Jedna se ukryla u kamen, jiná k obrazu rytíře nebo do místnosti plné růží.

Ledová královna Elsa zavede v neděli děti také do Kouzelného sklepení zámku, aby jim tam představila svoji sestřenici Zimní vílu. Vždycky se dohadují, která z nich má hezčí šaty. Zimní víla teď panuje nad Mníškem, ale na řadu se už chystá ta jarní. Kromě ročních období přivítá děti ve sklepení také víla Rusalka nebo třeba i čert a čarodějnice.

Návštěvníci zámku mohou rovněž zavítat na půdu do hodinové věže a rozhlédnout se po okolí, pro děti je otevřen výtvarný ateliér a pro dospělé dvě prohlídkové trasy s bohatě vybavenými interiéry z doby baroka i první republiky. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.