V sobotu 6. a v neděli 7. ledna je na mníšeckém zámku připraveno několik různých druhů prohlídek a na své si snad přijde každý, kdo do Mníšku zavítá.

Milovníky mladší historie jistě naláká prohlídka připomínající dobu, kterou známe z oblíbených černobílých filmů pro pamětníky, první republiku. Tehdejší majitelé zámku jezdili svým Fiatem ještě vlevo, volali telefonem na kliku, ladili už stanici Radiojournal. Radio, telefon i vyfocené auto jsou během prohlídky také k vidění.

Milovníky starší historie jiná prohlídka zavede do doby baroka a stavitelů zámku. Do období po třicetileté válce, kdy se u nás postupně začal v architektuře uplatňovat honosný barokní styl. Zámek v Mníšku představuje rané baroko, jeho stavba trvala 15 let.

Milovníci výšek pak mohou na zámku vystoupat po dřevěném točitém schodišti na vyhlídku do hodinové věže. A milovníci pohádek, rodiny s dětmi, mohou navštívit zábavnou Pohádkovou prohlídku s královnou Elsou, kde budou děti hádat pohádky, Kouzelné sklepení s pohádkovými postavami, kde potkají třeba Zimní vílu, i výtvarný ateliér, kde si vybarví pěkný odlitek ze sádry, který si samy vyberou.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.