Pro toho, kdo by si rád odpočinul od předvánočního maratonu, jsou na mníšeckém zámku o tomto víkendu otevřeny prohlídky pro dospělé i pro rodiny s dětmi.

V sobotu 23. prosince a také na Štědrý den mohou návštěvníci dopoledne od 9:30 vidět soukromé apartmá posledních majitelů a od 10 hodin jejich reprezentační místnosti, které se využívaly, když přijeli vzácní hosté.

Soukromé apartmá představuje návštěvníkům, jak se bydlelo bohatým vrstvám v době první republiky. Jeho součástí jsou ložnice, které ale byly zařízeny k celodennímu pobývání, velké koupelny, které sloužily zároveň jako obývací pokoje a šatny, malý dětský pokojík k přespávání vnuků pánů zámku a hostinský pokoj k ubytování příbuzenstva. 

Když přijela návštěva, používali majitelé i reprezentativní půlku zámku, kam se běžně nechodilo. Je tu slavnostní jídelna, salónek, kterému se říká kafírna, kuřácký salón, dámský salónek nebo knihovna s barokním stropem. 

Pro rodiny s dětmi jsou od 11 hodin připraveny Pohádkové prohlídky zámku procházející právě reprezentativními prostory. Mníšek má otevřeno také mezi svátky až do Silvestra.

Dokonce i na Nový rok mohou zájemci přijít na prohlídky, tentokrát odpoledne. Ve 12:30 proběhne prohlídka reprezentačních místností, ve 13:15 soukromých pokojů a ve 14 hodin se koná Pohádková prohlídka pro děti.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.