Ledová královna Elsa se na Mníšek ráda vrací. Některé děti ji už potkaly a pomáhaly s hledáním zatoulaného Olafa, tentokrát ale přijela sama a má k tomu pádný důvod. Ve svém království by totiž chtěla také zavést vánoční svátky. Slyšela, že jsou to naše nejoblíbenější svátky v roce a přijela za dětmi, aby se od nich dozvěděla, jak to na Vánoce chodí.

Kdo do mníšeckého zámku zavítá v sobotu 9. prosince, bude moci Else prozradit, jaké máme vánoční zvyky a tradice, že zdobíme stromeček a dostáváme dárky. Také si s ní může vyzkoušet, jak se pouští ořechové lodičky, jak se věští budoucnost z tajemných předmětů ukrytých pod hrníčky nebo jak funguje kouzelné jmelí.

Kdo navštíví zámek v neděli 10. prosince, ten se pro změnu seznámí s pohádkovými zámeckými skřítky. Při prohlídce jich potká rovnou devět. Každý si vybral svou komnatu a zabydlel se v ní.

Někteří jsou milí a hodní, ale někteří zlí a zlomyslní. Dejte pozor, abyste si nějakého podobného neodvedli k sobě domů. Takového Kredencovníka, který rád rozbíjí talíře, Krbovníka, co rád schovává vždy po jedné ponožce, nebo skřeta, který vysypává odpadky z koše, byste se pak těžko zbavovali.

Zámek má stále otevřené také dvě prohlídkové trasy, na kterých uvidíte reprezentační i soukromé pokoje a uslyšíte o jeho historii a majitelích, vyhlídku z hodinové věže, sklepení s pohádkovými postavami i tvořivý výtvarný ateliér.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.