Oblíbené prohlídky s ledovou královnou Elsou jsou pro děti připraveny na zámku v Mníšku opět tuto sobotu 25. listopadu. Elsa je tu na návštěvě, a tak ji spolu s dětmi bude provádět královna podzimu. Ukáže, jaké jsou na zámku slavnostní jídelny, kde se připravovalo jídlo na talíře nebo kam úředníci vyhazovali pokažená lejstra.

Do stejných komnat se v neděli 26. listopadu nastěhují pohádkoví skřítkové. Při prohlídkách se děti seznámí s hodným dědečkem, který hlídá hned za vstupem do zámku, zlobivým skřítkem schovaným za kamny, parádivou trpaslicí nebo skřítkem, který bydlí v krbu a vypadá jako pekelník. 

Sobotní Prohlídky s Elsou a královnou podzimu nebo nedělní prohlídky Putování za zámeckými skřítky mohou rodiny s dětmi doplnit malováním ve výtvarné dílně, vyhlídkou z hodinové věže nebo návštěvou pohádkového světa v Kouzelném sklepení.

V provozu jsou stále i klasické prohlídky zámku. K vidění jsou barokní interiéry reprezentačních místností i soukromé apartmá s vybavením z doby první republiky. Tehdy tady žili ještě poslední majitelé zámku, Kastové z Ebelsbergu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.