Sedm žákovských týmů bude od 10 do 15 hodin v zámeckém prostředí obhajovat nominaci pěti učitelek a dvou učitelů. Porota bude posuzovat, jak žáci vypracovali přihlášku a jakým způsobem ji budou obhajovat. V závěru pak předá náměstek hejtmana Středočeského kraje a senátor Marcel Chládek všem nominovaným certifikáty oblíbených pedagogů a postupujícím pozvánku do semifinále.

„Vážíme si toho, že se regionální kolo koná právě u nás,“ říká spolumajitel objektu JUDr. Václav Růžička, generální ředitel společnosti Alkom Securitym, a. s. „Jsme tu na školy a děti připraveni, v areálu zámku najdete Dětský ráj, pro školy organizujeme během roku řadu programů. Tuto významnou anketu chceme dál a víc podporovat," dodává Václav Růžička.

Zámecký park se může pochlubit řadou rarit, pohádkových postav, miniatur hradů, zámků a stovkou nově vysazených stromů. Najdete v něm lípu Zlatých Ámosů. Zasadili ji tu před několika lety finalisté ankety. U jejích kořenů je ukryta schránka s dokumenty o anketě, na cedulce u stromu jsou jména všech dosavadních držitelů titulu Zlatý Ámos. Další regionální kolo ankety Zlatý Ámos se koná 6. února v prostorách Senátu PČR.  

Představí se Babanová Anička, Dvořák Zdeněk, Grösslová Lenka, Kuželová Květa, Martinákova Petra, Pavelka Michal, Šandalová Kateřina.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.