Jedna z Wildových nejslavnějších povídek Cantervillské strašidlo z konce 19. století přestavuje materialistickou výchovu Američanů kontrastující s prostředím tradicemi a mytologií prosycené staré Anglie a zároveň si klade otázku existence nadpřirozených úkazů a duchů.

V hlavních rolích vystoupí: Martin Zounar jako Hiram B. Otis, americký velvyslanec, kupující zámek lorda Cantervilla, vzhlednou nemovitost zatíženou varováním o nadpřirozených jevech, Bára Štěpánová v roli hospodyně paní Umneyové, která z pozice svého postavení na zámku, všechno ví a všechno zná, a Martin Pošta, který se převtělí do postavy sira Simona de Cantervill, strašidla, které jen těžko hledá klid a pohodu pro výkon svých povinností.

Divadelní open air komedie Strašidlo Cantervillské zahájí prázdniny na zámku Loučeň 11. července 2018 v 21 hodin.

České pohádkové léto

Průvodcem celé akce České pohádkové léto bude Večerníček, který v zámeckém parku jako maskot bude návštěvníky provádět celodenním programem.

Večerníček v průběhu celodenního programu představí animované hrdiny z dílny Radka Pilaře, kromě postav z rumcajsovských příběhů se návštěvníci setkají například s čarodějnicí Bukukururunou, Bobem a Bobkem, Křemílkem a Vochomůrkou nebo skřítkem Hajáskem.

V bohatém programu připraveném pro děti naučí v pravé loupežnické škole děti střílet, lézt, sbírat žaludy, pracovat s uzly, lasem nebo bubnování. Součástí ležení bude i lesní krčma a kovárna.

Kněžna Marie provede děti zámkem a připomene ostatní paní kněžny z pohádek. Její knížecí Jasnost princezna Marie milovala kouzelné příběhy, které dokonce sama psala a ilustrovala na svém zámku poblíž Benátek. Díky paní kněžně mezi poklady loučeňské zámecké knihovny patří dvě pohádkové knížky, které Marie Thurn Taxis vydala knižně: The Tea Party with Miss Moon a Kaiser Huang Li.

Letos zámek do Dětských prohlídek paní kněžny zařadil čtení z jejích knížek, neboť paní kněžna se vrátila na Loučeň a dohlédne, aby o nejmenší návštěvníky zámku bylo skvěle postaráno. Ukáže jim dětský pokojíček s hračkami malých princů, zavede na tajemnou zámeckou půdu a v knihovně jim sama přečte nějakou pohádku.

Čarodějnice Bukukururuna ve svém sklepení ukáže dětem kouzla a čáry i vaření lektvarů, na závěr přečte dětem i některou ze svých oblíbených pohádek.

Hajáskova polštářková dílnička nabídne dětem pohádkové spaní, děti si na polštářky namalují svoje motivy nebo dozdobí některý z předem připravených polštářků: knoflíky, nášivky, korálky apod.

Akce České pohádkové léto se bude konat v loučeňském zámeckém parku, a to od 1. srpna do 1. září vždy v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Každou sobotu a neděli si mohou děti vždy od 12 a 14 hodin poslechnout také pohádku v podání samotné kněžny Marie Thurn-Taxis.

Celou akci připravuje zámek Loučeň ve spolupráci s Českou televizí a dědici Radka Pilaře, autora animované podoby loupežníka Rumcajse, Večerníčka a dalších pohádkových postaviček.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.