Jubilejní desátá letní sezóna na zámku Loučeň se nese v duchu narozeninových oslav. S loupežníkem Rumcajsem se slavilo v rámci programu Pohádkové léto na zámku Loučeň jeho 50. výročí od uvedení animovaného seriálu v rámci Večerníčků v České televizi.

Příběhy loupežníka Rumcajse z lesa Řáholce nedaleko Jičína patří ke klasickým a stále oblíbeným televizním večerníčkům dodnes. Na jeho úspěchu se podílely tři velké osobnosti: spisovatel Václav Čtvrtek, výtvarník Radek Pilař a herec Karel Höger. Pro velký úspěch se tato akce bude opakovat o podzimních prázdninách 26. - 29. října, kdy se pro děti na čtyři dny otevře zámecký areál, aby si prožily pohádkové léto s Rumcajsem i na podzim.

Tak jako se při spuštění televize ukáže Večerníček a uvede pohádku, bude i v zámeckém parku po celý den Večerníček provádět celodenním programem, ve kterém návštěvníci potkají postavy z příběhů ilustrovaných Radkem Pilařem. Těší se na vás Rumcajs, Manka a Cipísek, skřítek Hajásko, knížepán a paní kněžna, vodník, Čarodějnice Bukukururuna a možná i Mořská panna ....

S Večerníčkem si děti mohou vyrobit oblíbené čepičky, v zámeckém sklepení připraví návštěvníkům čarodějnice Bukukururuna napínavé chvilky a v zámeckém parku se s loupežníky ve škole naučí děti mnoha užitečným loupežnickým dovednostem.

V Hajáskově dílničce si mohou vyrobit báječný polštářek na spaní a na zámku paní kněžna zavzpomíná na své kolegyně z jiných pohádek, filmů a knih. A k tomu všemu nezbedné pohádky, záchrana mořské panny knížepánem, výlov vodníkova rybníka, nebo třeba drandění na kolobrndě či dřevěném koni s Večerníčkem.

Jako dárek od Rumcajse ke každé zakoupené vstupence pro dospělou osobu bude jedna dětská vstupenka zdarma.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.