Výstava proběhne souběžně s výstavami Senior – Handicap: aktivní život, Lázeňský veletrh a Růžová zahrada od čtvrtka 13. do neděle 16. června (9-17 hodin). V hale C výstaviště v Lysé nad Labem, na ploše čtyř tisíc metrů čtverečních, návštěvníci uvidí výrobky tradičních řemesel, výtvarné a ruční práce i umělecká díla. 

Všechny vystavené exponáty zhodnotí odborná porota, která udělí ceny v kategoriích klientů z domovů seniorů, klubů důchodců, pečovatelských služeb, jednotlivců a Hobby. Kromě cen v kategoriích udělí zvláštní ocenění hejtmanka Středočeského kraje, výbor pro sociální věci Středočeského kraje, ministryně práce a sociálních věcí, stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, Asociace poskytovatelů sociálních služeb, Česká asociace pečovatelské služby a Centrum sociálních a zdravotních služeb. Rovněž návštěvníci udělí prostřednictvím ankety zvláštní ceny.

Ceny budou vítězům předány v rámci kulturních programů v pátek 14. června dopoledne, kdy s Boom Bandem Jiřího Dvořáka vystoupí Monika Absolonová, a odpoledne, kdy zazpívá Hana Zagorová.

V dalším doprovodném programu zahraje kapela Eso Míly Hartmanna k tanci i poslechu, zatančí soubor country tanců při SPCCH Poděbrady či klub společenských tanců z Lysé nad Labem, senioři z Domova Na zámku Lysá nad Labem připravili společenské hry, představí se Aerobic TSK Dynamik Lysá nad Labem a lyské mažoretky, vystoupí soubor Svatojánek z MŠ U Broučků Milovice.

K propojení generací je vyhlášena dětská výtvarná soutěž, která bude vyhodnocena v neděli 16. června odpoledne, a to s vystoupením dětského pěveckého sboru ZUŠ Františka Antonína Šporka Lysá nad Labem.

V rámci odborného programu proběhne setkání poskytovatelů sociálních služeb, budou tu stánky Ministerstva práce a sociálních služeb a krajského úřadu Středočeského kraje s poradenskými službami, připraveny jsou ukázky tréninku paměti, šachový koutek, v němž v sobotu před polednem proběhne autogramiáda českého šachového velmistra a seniorského mistra světa 2018 Vlastimila Jansy, tvořivé dílny pro děti i dospělé, ukázky různých výtvarných technik a řemesel (quilling, pergamáno, zdobení vajec slámou, práce se šustím, enkaustika, práce se dřevem, malování na hedvábí, háčkovaná krajka, paličkování, frivolitky, háčkování, šití šperků z korálků, šití látkových dekorací, vizovické pečivo, patchwork, šperky z polymerových hmot, drátování, plstění…).

Protože se jedná o jubilejní ročník, vyjde kniha mapující celou dvacetiletou historii soutěže Šikovné ruce našich seniorů s názvem Já mám ruku, ty máš ruku, obě šikovné. V sobotu 14. června od 10.30 hodin se uskuteční společné posezení vystavovatelů, organizátorů a příznivců akce se vzpomínáním na předchozí ročníky. Zahraje k tomu Městská hudba Františka Kmocha z Kolína.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.