Nymburk se k tomuto úžasnému projektu připojil již potřetí. Hlavnímu pořadateli, jímž je Městská knihovna v Nymburce, pomohli město Nymburk, Rádio Patriot a Kavárna Café Society.

Podstatou Noci literatury bylo, že čtyři známé osobnosti, v tomto případě herci, četli na čtyřech atraktivních, spíše s knihami nespojených místech, ukázky z děl světové literatury, a to postupně v půlhodinových intervalech mezi 18. a 22. hodinou.

V restauraci Country Club v historickém Šafaříkově mlýně četla u krbu Erika Stárková. Lidé si ji nyní spojují nejspíše s poněkud zvláštní rolí v seriálu Most, ale při čtení z knihy Ilony Ferkové „Ještě jedno, Lído“ prokázala, že je úžasně citlivou osobností.

Ondřej Pavelka se současným jarem otevřel novou venkovní letní čítárnu městské knihovny. K interpretaci si vybral knihu anglické autorky Simon Mawer „Pražské jaro“. Zajímavý příběh odehrávající se v Praze v roce 1968 v prostředí britských diplomatů posluchače velmi zaujal.

V kavárně Café Society, kde už se odehrála nejedna literární akce a v níž jsou lidé obklopeni knihami, četl úžasný dabér Daniel Rous. Příběhem člověka, který přichází do domova důchodců, od rakouského spisovatele Roberta Menasse „Hlavní město“ a svojí úžasnou dikcí doslova strhl posluchače.

Naprosto mimořádné prostředí pro čtení kontroverzního příběhu z knihy Belgičanky Griet Op de Beeckové „To nejlepší, co máme“ poskytl téměř industriální interiér moderního objektu ukrývajícího pravěkou mohylu. Nad hrobovou schránkou z doby před šesti a půl tisíci lety se jeho interpretace zhostil Václav Jílek.

Nymburská knihovna připravila pro své čtenáře nejen hodnotné literární zážitky, ale ukázala jim i zajímavá místa k setkávání.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.