Jako vždy bude celodenní program zahájen o desáté hodině dopolední u Svatojosefského pramene, odkud se vydáme na necelých osm kilometrů procházky Po místech, která měl Bohumil Hrabal rád.

Kdo se hodlá zúčastnit, může k dopravě do Kerska využít zdarma dopravu speciálně vypraveným autobusem, který z Nymburka od hlavního nádraží odjíždí v 9 hodin. Zastavuje a přibírá pasažéry na náměstí Přemyslovců (9.05), ve Zvěřínku u Temacu (9.15), v Sadské na náměstí (9.20), v Třebestovicích u obecního úřadu (9.30), v Sadské u hotelu Modrá Hvězda (9.35) a u hřbitova v Hradišťku (9.50).

V 10 hodin startuje Hrabalova cyklojízda od hrabalovského posezení U Tří koček na nymburském Zálabí. Každý účastník obdrží při startu očíslovanou „Hrabalovu putovní knížku“, do níž bude během cesty sbírat razítka. Tři vylosovaní držitelé putovních knížek se všemi razítky obdrží při odpoledním programu odměny.

Ve 13 hodin začne na lesní zahradě Lesního ateliéru Kuba v Kersku odpolední program, i když už před tím bude hrát skupina ToJo Band.

Následovat bude divadelní představení Postřižiny v podání DS Hálek Nymburk a hudební vystoupení skvělého PSB jazz/swing quintetu Jiřího Ševčíka. Moderátor Vítek Špinka si bude povídat s několika hosty. Účast přislíbili Oldřich Vízner (herec), Pavel Nový (herec), Petr Brukner (herec), Zuzana Maléřová (spisovatelka), Marie Drahokoupilová (herečka), přijedou možná, jako překvapení, i další.

Po celý den si můžete poslechnout nahrávky z Hrabalova poesiomatu, prohlédnout si výstavu maďarských umělců Momentky z Hrabalovy galaxie či prodejničku keramické dílny Bronislava a Jany Kubových. Samozřejmě bude možné si koupit hrabalovské a nymburské upomínkové předměty a knihy, je připraven i tradiční keramický přívěsek s motivem Hrabalova Kerska. 

A především budete mít dostatek prostoru k tomu, abyste si s přáteli popovídali v dobré náladě u Postřižinského piva či jiných nápojů a u dobrého jídla v příjemném prostředí kerského lesa, jenž si stále zachovává atmosféru Slavností sněženek.

Autobus zpět do Nymburka bude vypraven v 17 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.