V pátek přiveze svá hudební, taneční, sportovní a pohybové a dramaticko-výtvarné programy 13 souborů z mateřských škol z celé republiky, v sobotu pak dalších 12. Celkem se představí 380 malých umělců.

„Nymburskému finále předcházela místní kola a posléze 11 kol oblastních, což reprezentuje zhruba 3 300 dětí, z nichž byli nominováni ti nejlepší účastníci,“ řekla Jana Rýdlová, jedna z hlavních organizátorek z nadačního fondu Mateřinka, jenž je za podpory města Nymburk a dalších sponzorů pořadatelem této výjimečné akce.

Kromě vystoupení souborů na pódiu, která nejsou soutěžní, probíhají po obě dopoledne pro účinkující děti sportovní a zábavné aktivity, pro jejich pedagogy semináře a výměna zkušeností. I široké veřejnosti je určena výstava prodejců a výrobců didaktických pomůcek, knih, hraček a zařízení pro MŠ, prezentace mateřských škol na panelech a výstava dětských výtvarných prací. Tu letos připravily učitelky z oblastního kola v Chomutově. Jejím zaměřením bude polytechnika.

Pro veřejnost volně přístupná pódiová vystoupení proběhnou v pátek i v sobotu od 13.30 hodin. Moderovat je bude známý rozhlasák Jan Kovařík.

„Mohu slíbit, že to bude stejně jako v minulých letech mimořádný zážitek,” dodala Jana Rýdlová.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.